• Technologia

Robot Robbie- Sprzedawca Hot- Dogów w Żabce Nano

Sieć Żabka Nano, będąca jednym z najnowszych konceptów Żabki, wprowadziła innowacyjne rozwiązanie, które zmienia sposób, w jaki konsumenci korzystają z autonomicznych sklepów. Robot Robbie, serwujący kultowe hot-dogi, króluje w sklepie przy ul. Dobrej 54 w Warszawie, a także przy ul. Półwiejskiej 42 w Poznaniu.
Adam Szurek
30 listopada, 2023

Żabka Nano zdobyła uznanie jako innowacyjny koncept, który definiuje nowe standardy w doświadczeniach konsumenckich. Sieć sklepów autonomicznych, z blisko 40 lokalizacjami w miastach takich jak Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Gdynia, stale dąży do doskonalenia zakupów klientów. W ramach tego dążenia pojawił się robot Robbie, który nie tylko ułatwia, ale także rewolucjonizuje gastronomiczne doświadczenia.  

Pierwszy robot Robbie został zainstalowany w sklepie przy ul. Dobrej 54, wprowadzając klientom możliwość zamówienia świeżego hot-doga w trzech prostych krokach. Współpraca z VeloxAlpha S.A. zaowocowała stworzeniem pierwszego tego typu urządzenia na rynku. Robot Robbie, ważący imponujące 1500 kg i mający ponad 2,5 metra wysokości, idealnie wpisuje się w futurystyczny wygląd formatów Żabka Nano. Robot wyposażony został w interfejs wielojęzyczny, umożliwiając obsługę zarówno lokalnych klientów, jak i turystów. Do października 2023 roku Robbie przygotował już 30 000 hot-dogów, co dowodzi jego efektywności i popularności. Sukces pierwszego robota zainspirował instalację drugiego urządzenia w nowo otwartym sklepie w Poznaniu, który stał się 10 000 lokalem sieci Żabka.  

Projekt i oprogramowanie Robota Robbie to rezultat pracy 12 osób, z czego 6 skoncentrowało się na konstrukcji, a kolejne 6 na oprogramowaniu. To rozwiązanie, działające 24/7, nie tylko ułatwia życie klientom, ale także oferuje szybkie, higieniczne i bezdotykowe przygotowywanie posiłków. Innowacyjność odgrywa tu kluczową rolę, sprawiając, że zakupy stają się atrakcyjne dzięki szybkości i wygodzie.  

Proces zamawiania hot-doga za pomocą Robota Robbie to prosty i intuicyjny krok. Klient korzysta z aplikacji Żappka, smartwatcha, karty bankowej lub aplikacji Apple Pay lub Google Pay. W trzech krokach wybiera rozmiar hot-doga, rodzaj parówki i sosu, po czym potwierdza zamówienie. Dzięki umieszczonemu ekranowi klient może śledzić status swojego zamówienia. Gotowy hot-dog jest dostępny przez 40 sekund, a klient jest informowany o gotowości do odbioru za pomocą komunikatów na ekranie i głosu. Sztuczna inteligencja (AI) umożliwia dodanie produktów z „hotdogomatu” do rachunku klienta. 

Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku, które w sposób zautomatyzowany i w pełni higieniczny przygotowuje dla klientów Żabki Nano hot-dogi z ich ulubionymi dodatkami. Robot Robbie udowodnił, że robotyzacja może być kluczowym trendem w branży usług gastronomicznych, zapewniając szybkie i wygodne zakupy bez kolejek oraz dostępność produktów przez całą dobę.