• Technologia

Bezpieczne Zakupy: Zasady Współkupowania i Ostrożności przy Drzwiach

Żabka Nano to nowy koncept sklepu bezobsługowego, który umożliwia szybkie i wygodne zakupy bez konieczności podchodzenia do kas (nawet samoobsługowych). System kamer obserwuje, co bierzesz z półek, i na tej podstawie opracowuje rachunek.
Aby skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania, wystarczy mieć przy sobie kartę płatniczą lub aplikację Żappka.
Agnieszka Pupin
31 stycznia, 2024

Choć zakupy w Żabce Nano są proste i intuicyjne, warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na bezpieczne i przyjemne korzystanie z tego rozwiązania.

1. Zamykaj drzwi za sobą.

Aby wejść do sklepu, musisz zeskanować swoją kartę płatniczą lub kod QR z aplikacji Żappka na czytniku przy drzwiach. W ten sposób otwierasz swoją sesję zakupową i aktywujesz system rozpoznawania produktów. Pamiętaj, że wszystkie osoby, które wejdą razem z Tobą, będą podpięte pod ten sam rachunek. Dlatego ważne jest, abyś zamykał drzwi za sobą po wejściu i wyjściu ze sklepu. W ten sposób unikniesz niechcianych opłat za produkty, które nie są Twoje.

Jeśli wchodzisz z rodzina i przyjaciółki i chcesz im postawić zakupy, oczywiście możecie wejść razem na jedno „odbicie na czytniku” karty lub aplikacji.

2. Nie podawaj produktów obcym osobom.

W sklepie może przebywać nielimitowana liczba klientów, ale każdy z nich musi mieć swoją własną sesję zakupową. Jeśli ktoś poprosi Cię o podanie mu produktu z wyższej półki lub innego miejsca, odmów uprzejmie i poinformuj go, że musi sam wziąć te produkty, aby były przypisane do jej/jego rachunku. W przeciwnym razie produkt zostanie naliczony na Twoje konto i będziesz musiał za niego zapłacić.

3. Nie mijaj się w drzwiach.

Jeśli widzisz, że ktoś wychodzi ze sklepu, poczekaj aż zamknie za sobą drzwi, zanim wejdziesz. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której system pomyli Wasze sesje zakupowe i naliczy Wam błędne produkty. Jeśli natomiast Ty wychodzisz ze sklepu, upewnij się, że nikt nie próbuje wejść razem z Tobą i zamknij drzwi za sobą.

4. Sprawdzaj swoje paragony.

Po opuszczeniu sklepu otrzymasz paragon na swój adres e-mail i aplikację Żappka, jeśli wchodziłeś na aplikację. Jeśli wchodziłeś na kartę płatniczą, Twój rachunek przyjdzie SMS-em.

Sprawdź go i upewnij się, że zawiera produkty, które rzeczywiście kupiłeś. Jeśli zauważysz jakieś nieścisłości lub błędy, skontaktuj się z obsługą klienta Żabki Nano i zgłoś problem. To rzadka sytuacja, ale tak jak w sklepie tradycyjnym potrafią zdarzyć się pomyłki na paragonie, tak i w sklepie autonomicznym może się taka sytuacja zdarzyć.

Mamy nadzieję, że te proste zasady pomogą Ci korzystać z Żabki Nano w sposób bezpieczny i komfortowy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i dołączenia do grona zadowolonych klientów