• Technologia

Zakupy przyszłości w teraźniejszości.

Każdy słyszał, każdy widział, nie każdy był! Według badań przeprowadzonych przez Żabka Group w 2023 roku, 20% klientów Żabki Nano przyznało, że obawia się robić zakupy w tym formacie. Najczęstszym powodem obaw był brak znajomości technologii rozpoznawania obrazu.
Agnieszka Pupin
29 grudnia, 2023

Zakupy w Nano – jak je zrobić?

Krok 1: Wybierz sposób wejścia. W Żabce Nano masz dwie opcje wejścia: za pomocą karty płatniczej lub poprzez aplikację Żappka.

Jeśli nie masz aplikacji Żappka, przygotuj kartę płatniczą (możesz ją mieć nawet w telefonie lub zegarku). Przedwejściem do sklepu, wybierz na ekranie “wejście z kartą”, przyłóż kartę do czytnika Paypass I podaj numeru telefonu. Jest on potrzebny, abyśmy mogli wysłać na niego SMS z paragonem za zakupy.

Przed wejściem, w celu weryfikacji Twojej karty, pobierzemy z niej 15 zł, które  zostaną zwrócone. Jest to standardowa czynność wykonywana przez wiele aplikacji w celu zabezpieczenia transakcji  (wiecej o preautoryzacji przeczytasz tutaj – zrobić przelinkowanie).

Na ekranie zobaczysz komunikat, że drzwi są otwarte. Po prostu wejdź i czuj się jak u siebie. Upewnij się tylko, że drzwi się zamknęły za Tobą, tak aby nieznajomy nie wszedł z Tobą na Twój rachunek.  Natomiast ze znajomymi możesz wchodzić wspólnie.

Co ważne, do Nano możesz wejść nawet jak inni klienci są w środku. System kamer przypisuje poprawnie zakupy do każdego klienta. Nie obawiaj się, że zakupy innych klientów, którzy weszli do sklepu przed Tobą , będą przypisane do Twojego rachunku. Dlatego nie czekaj pod sklepem, aż inni z niego wyjdą!

Krok 2: Weź, co chcesz. Teraz czas na najprzyjemniejszy etap – wybieranie produktów! Zabierz z półek to, co chcesz kupić. Nie martw się o skanowanie każdego produktu osobno czy stanie w kolejce do kasy. System kamer w Żabce Nano obserwuje, co bierzesz z półek, i na tej podstawie dolicza je do Twojego rachunku.

Krok 3: Po prostu wyjdź. Gdy już masz wszystko, co potrzebujesz, opuść sklep. Zamknij za sobą drzwi. Bez skanowania, bez czekania w kolejce. Płatność zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty, a rachunek dostaniesz w wiadomości SMS.

Zasady, o których warto pamiętać:

– sprawdzaj, czy drzwi zamknęły się za Tobą przy wejściu, jak i wyjściu ze sklepu.

– do Żabki Nano wejdź, kiedy tylko chcesz, bez konieczności czekania na wyjście innej osoby. W sklepie może przebywać nawet kilkanaściu lub kilkadziesiąt osób.

– w Nano nie ma kas ani kasjerów – wszystko dzieje się automatycznie.

– jeśli zmienisz zdanie, po prostu odłóż produkt na miejsce, a kamery nie uwzględnią go w Twoim rachunku.

– pamiętaj, aby nie podawać produktów obcym osobom, ponieważ zostaną one doliczone do Twojego rachunku.

Warto się przekonać i spróbować!